Rozhovor pre Redbull

Kto sa skrýva pod názvom Bronco namiesto hotela?

Hacka a Remčo – manželia Remišovci, a teraz už vlastne aj ich syn Danko. Nebaví ich nečinné vylihovanie na preplnenej pláži, mať all inclusive, kde nemusia pohnúť ani prstom. Ich túžbou vždy bolo cestovať z miesta na miesto, na vlastnú päsť a spoznávať lokality, ktoré turisti bežne nevyhľadávajú.
Vystupujú pod menom Bronco namiesto hotela. Na Facebooku a ich webe zdieľajú zážitky z ciest a príprav na dobrodružstvá. Ich expedície boli prezentované na festivale Cestou necestou, od ktorého získali pomoc z Expedičného fondu, prostredníctvom ktorého sa podporujú slovenské výpravy, ktoré prinášajú nové poznatky. Od roku 2015 pomohli 12 projektom, jedným z nich boli aj dobrodružstvá Remišovcov. Aj ty môžeš prihlásiť svoju expedíciu, alebo podporiť iných!
“Pred pár mesiacmi sa nám podarilo vydať knižný cestopis Mongolsko a Sibír o zatiaľ poslednej expedícii a už 25.6.2019 o 19:30 v DK Lúky v Petržalke bude premiéra nášho cestovateľského filmu o nej.”
Dvaja ľudia a jedno auto
Čo je podľa vás to najlepšie na cestovaní vo dvojici? Ako vnímate váš vzťah v kontexte cestovania a zdolávania prekážok na cestách?
Dvaja ľudia v jednom aute spolu 24 hodín denne. Mnoho ľudí nechápe, ako sme to zvládli bez ponorky. No všetkým vždy opakujeme, že na cestách, keď ste každý deň na inom nádhernom mieste, sa cítite ako dieťa v Disneylande. Všetko je nové, zaujímavé, krásne. Nemáte čas na rutinu, stres a už vôbec nie na hádky. Samozrejme, sú aj ťažšie dni, keď zablúdite, kazí sa auto, niečo sa nepodarí. Ale na také situácie mám zaručený recept. Je dôležité mať plný žalúdok, vtedy sa nikomu škriepiť nechce. Keď som zhodnotila, že hladina nervozity príliš stúpa, zavelila som pauzu a pustila sa do varenia obedu. Aj samotná činnosť varenia človeka rýchlo rozptýli. V prípade, že nebol čas obeda ani večere, nakrájala som nám jablko, prípadne otvorila keksy. Jedlo robí zázraky 🙂.
A samotné zdolávanie prekážok je určite jednoduchšie vo dvojici. Aj preto, že neprepadáme obaja naraz zúfalstvu. Jeden druhého podržíme a povzbudíme. Keď sa auto pokazí, ja som úplne v pohode, nech je to akokoľvek vážne, lebo sa do toho nerozumiem. Som pokojná a povzbudzujem Remča pri oprave. Doteraz vždy všetko vyriešil, či už sám, alebo s pomocou nejakého servisu. A ja som si na to asi zvykla.
Pokračovanie článku na:

https://www.redbull.com/sk-sk/na-potulkach-bronco-namiesto-hotela-seria-travel-adventure-dobdrodruzstva-cestou-necestou